We wrześniu nastąpiła chwila wytchnienia. Na Grubą wydaliśmy mniej niż 1 000 pln. W zasadzie oprócz podstawowych rzeczy i aktywności, mieliśmy wizytę u weterynarza oraz badanie serca.

Wizyta u weterynarza

Wizyta u weta dla Grubej była wizytą socjalizacyjną, natomiast Luiza pojechała w celu omówienia wyników moczu. Były tam jakieś dwa markery, które wyszły ponad normę. Najprawdopodobniej powodem tego była zbliżająca się cieczka, ale dla pewności mamy powtórzyć badanie jakieś trzy tygodnie po cieczce, czyli za około tydzień. Co prawda mocz był badany w sierpniu, ale wizyta wypadła już we wrześniu.

Wizyta u kardiologa

thumb_img_9138_1024Wizyta u kardiologa była wizytą czysto profilaktyczną. Raz, że nasza wet jest dość dociekliwa i przezorna, więc poleciła nam zrobić takie badanie. A dwa, chcemy podkręcić trochę treningi i wolę się upewnić, że nie ma żadnych przeciwskazań do dalszej pracy z psem. Kosztowało nas to 240 zł, ale warto było.

Na badanie udaliśmy się do dr n. wet. Magdaleny Garncarz i przyznam, że jestem pod wrażeniem. Nie dość, że świetny i profesjonalny kardiolog, to jeszcze ma rewelacyjne podejście do zwierząt. Jak tylko weszliśmy do gabinetu to przeprowadziła wywiad z nami w ogóle nie zaczepiając Grubej, co na Grubej zawsze robi wrażenie. Najgorzej dla naszego psa jest, jak nieznajomi chcą ją głaskać. Oj nie ufa takim 😉 Kardiolog nie rozczulała się nad Alabamą, ani nie traktowała jej instrumentalnie. Widziała, kiedy Gruba się stresuje i potrafiła sama ją uspokoić tonem swojego głosu. To jest bardzo rzadkie u weterynarzy i na nas zrobiło to ogromne wrażenie.

Następnie po wywiadzie zaczęła od osłuchiwania Grubej i trochę zaniepokojona zapytała, czy ona uprawia jakieś sporty. Jak tylko okazało się, że z nią regularnie ćwiczymy FitPaws (w tym w ramach rozgrzewki biega na bieżni), to odetchnęła i powiedziała, że to wyjaśnia jej zwolnione tętno. Pies, który regularnie trenuje uczy się oszczędzać swoje serce. Następnie podpięła Grubą do różnych dziwnych kabelków i zaczęła właściwe badanie. Wszystko mogliśmy oglądać na monitorze. Nie tylko badała serce, ale również przepływy krwi. Fajna sprawa. W trakcie badania Pani Kardiolog zaczęła miauczeć. Robiła to w tak realny sposób, że jak siedzieliśmy w poczekalni i czekaliśmy na swoją kolej, to myśleliśmy, że w gabinecie ma kota. Ale podczas badania Grubej okazało się, że to nie kot, a Pani Kardiolog. Tym sposobem Gruba w ogóle przestała się stresować, a skupiła się na kocie, którego nie było, ale mimo wszystko należało go namierzyć.

Wyniki badania

Po badaniu wydrukowała nam najważniejsze zdjęcia i omówiła wyniki Grubej. W badaniu nie wykryła żadnych wad genetycznych serca. Oprócz medycznych zwrotów dotyczących pracy serca, w opis badania wpisała również ocenę kondycji ciała BCS (Body Condition Scoring) w skali 9 stopniowej: 5/9, czyli idealna. Zostaliśmy pochwaleni za wychowanie i kondycję psa. Przy okazji luźnej rozmowy okazało się, że jeśli chodzi o badanie serca u DA, to nie istnieją żadne statystyki. To chyba wiele mówi o hodowcach…

Na koniec Pani Kardiolog zaleciła nam wykonywanie profilaktycznego badania raz do roku. Zwłaszcza w okolicy 4 – 5 roku życia, bo wtedy istnieje duże ryzyko kardiomiopatii, na którą są narażone zwłaszcza duże rasy.

Standardowe wydatki

Pozostałe koszty, to już takie standardowe wydatki, czyli Bracia Chart jako smaczki treningowe, FitPaws i szkolenie w Zuziku. Uzupełniliśmy też suplementy jak Game Doga i żurawinę, którą podawaliśmy przez jakiś czas od konsultacji, bo wyniki moczu mogły również świadczyć o jakimś zapaleniu lub infekcji.

Zakupiliśmy też kolejną zabawkę dla Grubej. Szarpak do nauki zabawy i chwytania, jednak jest za słaby i niedługo z niego nic nie pozostanie.

Październik

Wiemy już, że w październiku przekroczymy budżet, ponieważ zapisaliśmy się na dodatkowe zajęcia z Grubą. Jesteśmy już po pierwszych sesjach. Tak więc może i w październiku przekroczymy budżet, ale warto. Odbijemy to sobie w poźniejszych miesiącach 😉

wrzesien2016

O Autorze

2 komentarze

  • Jerzy

   Raczej 🙂 w końcu to pies myśliwski. A tak serio, to w zeszłym miesiącu wszystko idealnie złożyło i oprócz Braci Chart nie musieliśmy żadnej karmy kupować 🙂

   Odpowiedz
 1. 1xbet зеркало рабочее

  Twój komentarz oczekuje na moderacje

  Не обращая внимания на то, что БК 1xbet содержит официальную лицензию и зарегистрирована на Кюрасао, Нидерландских Антильских островах, в РФ ее сайт постоянно подвергается блокировке. Только абонентов фирмы это сегодня не должно беспокоить, так как управление фирмы предприняло надлежащие шаги в правильном направлении, обеспечив собственным посетителям реальность прохода на ресурс в любое время, пусть даже при обстоятельстве блокирования официального ресурса 1xbet. Причины блокирования ресурса В Рф утвержден закон, ограничивающий или запрещающий деятельность букмекерских компаний, какие не выполняют последующие условия: Реальная регистрация на территории Российской Федерации, приобретение лицензии и оплата налоговых платежей в госбюджет. Вход в состав СРО. Так как БК уже имеет в распоряжении международную лицензию, ее представители посчитали притязания страны завышенными, за это подвергалась блокированию. В последнее время активности 1xbet на территории России по заключению судебного органа было заблокировано более 500 доменных имен. Однако это не препятствует компании продолжать деятельность, а ее клиентам использовать все сегменты веб-сайта, ставить и выигрывать деньги. Каким образом зайти на блокированный вебсайт С целью обойти блокирование, представители компании предлагают всем своим посетителям вход к рабочим зеркалам 1xbet. Войти на действующую сборку сайта сможете посредством ссылки 1xbet рабочее зеркало прямо сейчас на сегодня. Это комфортный и простой метод пользования букмекерской конторой. При применении рабочего зеркала сохраняются все индивидуальные сведения, включая счета и аккаунт, к тому же рабочее зеркало точно повторяет главный ресурс. Он в такой же мере высококачественно защищен и целиком безопасен для проведения игровых ставок, внесения и получения средств. Рабочее зеркало блокированного основного проекта – один из наиболее комфортных вариантов продолжения выполнения игровых ставок без мизерного риска и хлопот.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany